Õppekorralduse alused

Õppekorralduse alused

MTÜ Eesti Keelepööre (MTÜ) täienduskoolituse (õpisündmuse) õppekorralduse alustes sätestatakse õppijate õpisündmusele vastuvõtu ning väljaarvamise tingimused ja kord, samuti õpisündmusel osalemise eest õppetasu maksmise, sellest vabastamise ja selle tagastamise tingimused ja kord.

1. Õppetöö korraldus

1.1 Õppetöö toimub õpisündmustena (täienduskoolituskursused, õppepäevad, konsultatsioonid, mentorlus jms) aastaringselt. Koolitused toimuvad õppekavas määratud mahus kursuse ajakava alusel. Koolituste mahtu arvestatakse akadeemilistes tundides, kus üks akadeemiline tund on 45 minutit.

1.2 Õppida saab grupikoolitustel, individuaalõppes ning sessioonõppes, läbides õppesessioone täienduskoolituse õppekavadest.

1.3 Õpisündmusel osaleja kinnitab Õpisündmusele registreerumisel interneti teel või kursuse alustamisel allkirjaga avaldusel, et on tutvunud MTÜ Eesti Keelepööre õppekorralduse alustega.

2. Õpisündmusele registreerumine, Õpisündmuse komplekteerimine ja Õpisündmuse ärajäämine.

2.1 Õpisündmusele tuleb eelnevalt registreeruda. Registreeruda saab internetis. Registreerunud saavad registreerumise kinnituse e-posti aadressile.

2.2 Õpisündmusel osalemist saavad alustada õppijad, kes on Õpisündmusele registreerunud ja kes on maksnud õppetasu.

2.3 Õpisündmusgrupp moodustatakse registreerumise järjekorra alusel (v.a tasuta Õpisündmused), seejuures arvestatakse õppekavas sätestatud õppima asumise eeltingimuste täitmist (nt eelnev haridus ja oskused).


2.4 MTÜ-l on Õpisündmusgrupi mittetäitumisel õigus Õpisündmus ära jätta või edasi lükata grupi täitumiseni. Registreerunuid teavitatakse telefoni või e-posti teel vähemalt ühepäevase etteteatamisega. Õpisündmuse ärajäämisel makstakse õppetasu tagasi.

2.5 Tasuta Õpisündmuste komplekteerimine toimub vastava projekti või programmi nõuetest lähtuvalt ja esitatakse õppekorralduse aluste lisana tasuta Õpisündmuste tutvustuse juures.

2.6 Õppija kinnitab igal Õpisündmuspäeval oma allkirjaga õppetööst osavõttu.

 

3. Õpisündmuse lõpetamine ja õpisündmuselt väljaarvamise kord.

3.1 Õpisündmuse lõpetamise tingimused on sätestatud Õpisündmuse õppekavas. Õpisündmuse õpiväljundid omandanud ning hindamise läbinud õppijale väljastatakse tunnistus. Hindamisel mitteosalenud või hindamist mitteläbinud õppijale väljastatakse tõend.

3.2 Õpisündmuse katkestanud õppijale väljastatakse soovi korral tõend läbitud tundide arvu kohta.


4. Õpisündmuse eest tasumine

4.1 Õpisündmuse eest tasumine toimub arve alusel enne Õpisündmuse algust. Arve saadetakse e-posti teel. Arve tuleb tasuda arvel märgitud tähtajaks.

4.2 Kokkuleppel Õpisündmuse kontaktisikuga on võimalik tasuda õppetöö eest osade kaupa

4.3 MTÜ Õpisündmuse eest makstud õppetasu on Õpisündmuse eest tasujal õigus näidata tuludeklaratsioonis koolituskuluna vastavalt tulumaksuseaduse §26.


5. Õpisündmusest loobumine

5.1 Kui Õpisündmusele registreerunul ei ole võimalik Õpisündmusest osa võtta, tuleb sellest teavitada Õpisündmuse kontaktisikut.

5.2 Õpisündmusest loobumise teatamisel vähemalt seitse (7) kalendripäeva enne Õpisündmuse algust tühistatakse tasumata arve või tagastatakse makstud õppetasu 100% ulatuses avalduse alusel.

5.3 Õpisündmusest loobumise teatamisel vähem kui seitse (7) kalendripäeva enne kursuse toimumist tuleb arve tasuda 25% ulatuses või tagastatakse 75% makstud õppetasust avalduse alusel.

5.4 Tagasimakse taotluse avaldus tuleb esitada kirjalikult Õpisündmuse konktaktisikule.

5.5 Teavitamata jätmisel ja kohale mitteilmumisel tuleb arve tasuda 100% ulatuses.

6. Vaidluste lahendamise kord

6.1. Õppekorraldusega seonduvate otsuste vaidlustamiseks on vaidlustajal õigus pöörduda kirjalikult MTÜ Õpisündmuse kontaktisiku poole. Vaie vaadatakse läbi ja õppijat teavitatakse 5 tööpäeva jooksul. Otsusega mittenõustumisel on avaldajal õigus pöörduda Eesti Vabariigi Halduskohtu poole.

Kinnitatud MTÜ Eesti Keelepööre juhatuse liikme otsusega 27.07.2020


Comments