Kvaliteedi tagamine

Kvaliteedi tagamise tingimused

MTÜ Eesti Keelepööre Täiskasvanuhariduse majandustegevusteade number 219883

Kvaliteedi tagamise tingimuste üheks aluseks on HTM-i poolt koostatud „Täiskasvanute täienduskoolituse kvaliteeditagamise juhendmaterjal täiskasvanute täiendkoolitusasutustele“.

MTÜ Eesti Keelepööre järgib kvaliteedi tagamise tingimusi.

MTÜ Eesti Keelepööre lähtub täienduskoolituse korraldamisel täiskasvanute koolituse seadusest, täiendkoolituse standardist ning andragoogilistest põhimõtetest täiskasvanute koolitamisel.

1.   Koolituse väljatöötamisel jälgitakse koolituse terviklikku koolitusprotsessi.

2.   Kvaliteedijuhtimissüsteemi väljatöötamisel ja rakendamisel võetakse kasutusele protsessikeskne lähenemisviis.

3.   MTÜ Eesti Keelepööre määrab regulaarselt kindlaks, millisel määral iga tööprotsess loob õppijale väärtust.

4.    MTÜ Eesti Keelepööre viib regulaarselt läbi enesehindamist. Hindamise käigus selgitatakse välja organisatsiooni tugevused ja parendamist vajavad valdkonnad ning hinnatakse saavutatud taset.

5.   Koolitajate kvaliteedi tagamine

MTÜ Eesti Keelepööre teeb koostööd koolitajatega, kes on oma valdkonna spetsialistid/ eksperdid/professionaalid/praktikud. Lisaks omavad oma valdkonna kõrgemat haridust, enamus omavad täiskasvanute koolitaja kutsekvalifikatsiooni. Selleks esitavad kõik koolitajad haridust/kogemusi tõendavad dokumendid, mis säilitatakse vastavalt etteantud korrale.

 6. Õppekavade kvaliteet

Õppekavade koostamisel lähtub MTÜ Eesti Keelepööre   täiskasvanute koolituse seadusest, täienduskoolituse standardist ning Haridus- ja Teadusministeeriumi poolt esitatud juhendmaterjalist. Õppekavad koostatakse õppija vajadustest lähtuvalt.

MTÜ Eesti Keelepööre poolt läbiviidavate koolituste õppekavad on avalikustatud organisatsiooni kodulehel iga koolituse juures ning eraldi menüüvaliku punktis õppekavad.

MTÜ Eesti Keelepööre õppekavad hõlmavad vähemalt allolevaid andmed:

1) õppekava nimetus

2) õppekava koostamise alus; lähtume kutsestandardist ja sihtgruppi vajadustest

3) õppe eesmärk

4) õpiväljundid

5) õppekavarühm

6) sihtgrupp

7) vastavalt õpiväljundite saavutamiseks vajaminevad õpingute alustamise tingimused

8) õppe kogumaht sisaldab: auditoorne, praktiline ja iseseisva töö osakaalu

9) õppe sisu

10) õppekeskkonna kirjeldus

11) õppemeetod

12) õppematerjalide loend

13) õpingute lõpetamise tingimused

14) õpiväljundite hindamismeetodid

15) õpingu järgselt väljastatav(ad) dokument(did)

16) koolitaja kvalifikatsiooni, õpi- või töökogemuse kirjeldus tuuakse välja koolituse üldinformatsiooni  juures.

7. Koolituse kvaliteedi analüüs ja tagasiside

Koolituste järgselt hindab ja analüüsib MTÜ Eesti Keelepööre  koolitajate töö tulemust õppijate tagasiside alusel. Tagasiside edastatakse õppurile peale koolitust paberkandjal või e-kirja teel või suunatakse tagasiside edastamise e-keskkonda. Lähtuvalt tagasisidest edastatakse antud info koolitajale suuliselt ja kirjalikult, mille järgselt tehakse analüüs ning parendustegevused. Tagasiside edastamisega annab õppur nõusoleku tagasiside avaldamiseks anonüümsena, kui ei ole kokku lepitud teisiti, MTÜ Eesti Keelepööre  kodulehel või teistes avalikes kanalites.

8. Lähtuvalt koolitusel osalenud õppijate tagasisidest korrigeerime oma tegevust. Koolituse kohta esitatud kaebuste puhul lahendame kaebused kaebuse esitajaga läbirääkimiste teel.

9. MTÜ Eesti Keelepööre peab oluliseks töötajate omavahelise koostöö parendamist. Selleks viiakse läbi erinevaid protsesse: koosolekud, arenguvestlused.

10. MTÜ Eesti Keelepööre hoiab end kursis haridusmaastikul toimuvate muudatustega ning muudatusi juurutatakse organisatsiooni edaspidistes tegevustest.

11. MTÜ Eesti Keelepööre hindab koolitajate panust õppeprotsessi ning tunnustab vähemalt kord aastas parimaid koolitajaid.

12. Õpikeskkonna kvaliteet

MTÜ Eesti Keelepööre   poolt läbiviidavad koolitused toimuvad organisatsiooni   oma koolitusklassis või renditakse koolitusruumid hinnatud koostööpartneritelt. Kõik ruumid vastavad Töötervishoiu ja –ohutuse nõuetele ning puudujääkide osas vastutab rendile andja. Koolitusruumid on kaasaegsed ja on varustatud tänapäevase esitlustehnikaga ning pabertahvliga. Koolitusruumi õppekohtade paigutuse määrab koolitaja vastavalt parema õpikeskkonna loomisele.

13. Koolitusjärgselt väljastatavale dokumendile.

Koolituse järgselt väljastatakse õppijale tunnistus ja/või tõend.
Paberkandjal tunnistusele märgitakse järgmised andmed:

1) õppija nimi;

2) õppija isikukood;

3) õppetegevust korraldava asutuse nimi ja registrinumber;

4) majandustegevuse teate registreeringu number Eesti Hariduse Infosüsteemis;

5) õppekava nimetus;

6) täienduskoolituse toimumise aeg, koht ja maht;

7) tõendi, tunnistuse, plastikkaardi väljaandmise koht ja kuupäev;

8) tõendi, tunnistuse number (võib märkida ka tunnistuse või tõendi lisas;

9) koolitaja(te) nimed.

13.1 Tunnistusel, tõendil või selle lisas märgitakse õppekava alusel omandatud õpiväljundid. Tuuakse välja õpiväljundite saavutatuse hindamise viisid, mis on sätestatud õppekavas

13.2 Tunnistuse või tõendi allkirjastab juhatuse liige.

13.3 Tunnistused ja tõendid kinnitatakse organisatsiooni pitseriga.

13.4 Tunnistuste/tõendite osas peetakse väljastatud dokumentide registrit. Igal dokumendil on ainukordne numbriline tähis.

13.5 lähtuvalt seaduses/määruses kehtestatud korrale lisatakse tunnistusele lõpptähtaeg.

14. Vaidluste lahendamise kord

14.1. Kõik erimeelsused püütakse lahendada osapoolte rahumeelsete läbirääkimiste teel.

14.2. Kõigil MTÜ Eesti Keelepööre õppijatel, seaduslikel esindajatel, koostööpartneritel ja külastajatel on õigus esitada ettepanekuid ja osutada parendamist vajavatele tegevustele.

14.3. Kõik pöördumised parendamistegevuse tarbeks peavad olema esitatud kirjalikus vormis, need registreeritakse ning dokumenteeritakse vastavas kaustas.

14.4. Teistes vormides pöördumisi võetakse arvesse, kuid neid ei registreerita ja neile ei vastata kirjalikus vormis.

14.5. Kõigile kirjalikus vormis esitatud parendamistegevuse ettepanekutele ja tähelepanekutele vastatakse mõistliku aja jooksul, kuid mitte hiljem kui 10 tööpäeva möödudes alates pöördumise registreerimisest. Vastus edastatakse pöördujale sobilikus vormis.

14.6. Pöördumise lahendamise protsessi kaasatakse asjasse puutuvad isikud ning juhatuse liige.

14.7. Juhatuse liige teeb vastavalt vajadusele koosoleku, kus arutatakse läbi esitatud parendusettepanekud ning vajadusel nende lahendamise tegevused.

14.8. Kinnitatud parendusettepanekud võetakse arvesse organisatsiooni töö korraldamisel ning edasiste tegevuste planeerimisel.

14.9. Erimeelsused, mida ei õnnestu lahendada rahumeelse läbirääkimise teel, lahendatakse seaduses ettenähtud korras Tartu Maakohtus.

15. MTÜ Eesti Keelepööre kvaliteedi tagamise tingimused kehtivad alates 29.07.2020.a.


Comments